Období Vánoc patří k těm nejkrásnějším a nejromantičtějším chvílím z celého roku. Není tak divu, že nejedna slečna či žena se u rozzářeného stromečku dočká překvapení v podobě zásnubního prstýnku. Pokud i vás čeká v letošním roce svatba, je načase začít přemýšlet o tom nejdůležitějším – svatebních šatech. Jak by měly vypadat?

Šaty z internetu? Raději ne

Možná jste okouzlena nesčetnými fotografiemi na internetu a nadchla vás vidina pohádkových šatů na stránkách e-shopu. Než se vrhnete do objednávání, uvědomte si některá nevyhnutelná úskalí.

V první řadě je nutné si připomenout, že každá žena je jiná. Ilustrační obrázky na stránkách internetových obchodů nebo katalogů se snaží vám nabídnout šaty v podstatě i s představou o tom, jak nádherně v nich budete vypadat. Nesmíte však zapomenout, že modelkám k výslednému dokonalému dojmu pomohl i zkušený fotograf a v mnoha případech také grafik vybavený softwarem, s jehož pomocí obrázek vydatně vyretušoval.

Šaty zejména asijské produkce, u nichž se řídíte výhradně ilustračním obrázkem, nemohou odpovídat svou kvalitou a provedením šatům z rukou zkušeného návrháře. Upravit je často dodatečně nelze, případně se s přešíváním jejich pořízení často násobně prodraží.

Svatební šaty a společenské šaty Brigit Boutique

Svatební šaty z dílny Brigit Boutique jsou tu od toho, aby vám ve výjimečný den dopřály jedinečný pocit z okouzlujícího modelu. Přímo na provozovně si je vyzkoušíte a můžete se v klidu rozhodnout pro jejich koupi nebo půjčení.

Sortiment mimo svatebních modelů doplňují i šaty společenské. Na jediném místě tak seženete například vhodně sladěné šaty pro družičky, maminku, svědkyni atd, a to včetně šatů pro družičky malé.

Šaty z půjčovny a šaty na míru

Nejsnazší cestou k pořízení šatů je jednoznačně již citovaná půjčovna. Vybraný model si okamžitě vyzkoušíte a ihned máte jasno v tom, jak vám sedí. Pokud váháte nad konkrétním stylem šatů nebo si nejste jistá, který střih je ten pravý, je půjčovna dobrou volbou. Máte možnost spatřit vybranou róbu přímo na sobě a přemýšlet o tom, zda je tou pravou pro vás.

Pro půjčovnu v očích mnoha nevěst hovoří ještě jeden aspekt: Mají představu o tom, že šaty na míru jsou jednoduše příliš drahé. To ovšem nemusí být tak docela pravda. Elegantní méně komplikovaný model může ve výsledku působit efektněji než náročně zdobená róba z půjčovny, na kterou se spotřebovalo velké množství materiálu, přitom cena bude naprosto srovnatelná.

Výslednému dojmu na míru ušitých šatů lze jen těžko konkurovat. Nejenže máte jistotu, že se ve vybraném modelu nevdávaly už desítky nevěst před vámi, ale zároveň vás během velkého dne nebude znervózňovat to, že sukně je příliš dlouhá, trošku větší nebo korzet klouže. Šaty na míru jednoduše sednou doslova jako druhá kůže.

Zda dáte přednost tradici v podobě dlouhé bílé róby nebo zvolíte úplně jiný typ šatů, to by mělo být otázkou čistě vašeho rozhodnutí. V tomto směru se nenechte nijak svazovat očekáváním svého okolí. Možná se nevdáváte poprvé a možná jednoduše nejste princeznovský typ a lépe k vašemu naturelu sedne decentní pojetí.

Kdy začít řešit šaty

Vždy je nutné začít s dostatečným časovým předstihem, obecně lze říct, že ideální čas je cca půl roku před samotnou svatbou. V půjčovnách totiž například letní termíny bývají až 6 měsíců předem zamluvené. Se šitím šatů je to podobné. Na samotné šití sice stačí relativně krátký časový úsek, je ale potřeba si zamluvit termín, ve vybrané datum rozhodně nemusíte být jedinou vdavekchtivou dámou.

Nějakou dobu vám může i trvat, než si ujasníte svou představu a bude nutné si ponechat i časovou rezervu na nákup doplňků. Jakmile budete mít zvolené šaty, čeká vás jejich doladění obutím, šperky atd. Zhruba měsíc před svatbou je nejvyšší čas na to, začít řešit i šaty pro družičky.